lek. med. Marta Kopczyk
              specjalista chorób psychicznych
 
               lek. med. Jarosław Maksymiec
              specjalista chorób psychicznych
kontakt tel. 608 075 124   oraz   505 57 57 75
SPECJALISTYCZNA PRAKTYKA LEKARSKA
   Wspólna idea - Zdrowie      S Y N T O N I A

W dniach 19-21 stycznia 2017roku w Filharmonii Koszalinskiej wyjątkowe wydarzenie!

Koncert legendy polskiego jazzu Adama Makowicza z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej pod batutą Aleksandra Grefa.

Koncert odbył sie w cyklu koncertów karnawałowych... Koszalin niewiele ma wspólnego z tradycją roztańczonej stolicy monarchii habsburskiej, ale tego koncertu nawet w takim kontekście wstydzić sie nie trzeba!  Mamy poczatek roku i to jaki... kto nie był niech żałuje sala FK była jakby stworzona dla tych dzwieków,  doskonały wykonawca, doskonała akustyka, unikalne chwile, prawdziwa uczta muzyczna. Po koncercie kameralne spotkanie z muzykiem przybliżyło publicznosci jego sylwetkę ukazując wyjatkowe cechy osobowosci mistrza fortepianu prostolinijnosć otwartość chęć do dzielenia się swoim doświadczeniem z drugim człowiekiem. Dla zainteresowanych nieco dodatkowych informacji na stronie z repertuarem Filharmonii Koszalińskiej oraz  w lokalnej prasie:

 

 

http://filharmoniakoszalinska.pl/archiwum/32/koncerty-symfoniczne/2017.html

 

 

http://www.gk24.pl/wiadomosci/koszalin/a/adam-makowicz-w-filharmonii-koszalinskiej-zaplacili-ojcu-fortepianem,11710126/


 

podwieczorek czyli...

                                             „tea time po polsku”...

nieco technokratycznie: ISO 3103:1980 rewizja 2013  to specjalna norma parzenia herbaty dla celów testowania smakowego J


...metoda * polega na ekstrakcji ropuszczalnych substancji z suszonych liści herbaty. Liście herbaty umieszczamy w białej porcelanie, zalewamy świeżą gotująca wodą oceniamy własnosci zaparzonych liści oraz płynu z dodatkiem mleka bez tego dodatku lub obiema maetodami.


*parzenia herbaty dla celów testowania własnosci oganoleptycznych.


troche socjologii: obyczaj spożywania herbaty tkwi bardzo głęboko w historii różnych społeczności, istnieją tradycje określone przynależnością narodową, ale moze silniejsze sa te związane z przynależnościa do okreslonej grupy społecznej, sczegolnie dotyczy to tzw starych demokracji europejskich na czele z kulturą anglosaską. Byc moze ostatnio pojawia  i wykształca sie jescze inna reguła niezwiazana ani z przynaleznoscia narodowa ani społeczna a bardziej dotyczaca rodzaju i poziomu swiadomosci prozdrowotnej i zwiazanych z nimi zachowan dietetycznych w tym  dotyczacych spozywania napojów w szczegolnosci preferowania jednych napojow przed innymi /badz calkowitego eliminowania okreslonych składnikow diety/


Gorączka białego złota*:


*Weißes Gold - białe złoto synonim porcelany u jej zarania w europie w XVIII wieku oznaczajacy jej unikalnosć i wysoką wartosć w owym czasie,  Królewska manufaktura w Misni produkowała wtedy praktycznie wyłacznie na potrzeby dworu, wyrobów tej fabryki nie można było zakupić, można było jedynie zostać nimi obdarowanym jako przywilejem nadanym przez władcę,  tego samego który był królem Polski...ULICA FARFUROWA:ART NOUVEAU MON AMOUR:

 un petit historisme plus...d accord?

. . .